AMPMEFB-4.9152
Mfr.Part #
AMPMEFB-4.9152
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Packaging :
Bulk
Product Type :
MEMS Oscillators
Length :
3.2 mm
Series :
AMPM
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.85 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
49.152MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C