AMPMEFB-33.3330
Mfr.Part #
AMPMEFB-33.3330
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
33.333MHz
Function :
Standby (Power Down)
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)