AMPMEFB-16.3840T
Mfr.Part #
AMPMEFB-16.3840T
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Height :
0.85 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
RoHS :
Details
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
16.384MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Width :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm