AMPMEFA-64.0000T
Mfr.Part #
AMPMEFA-64.0000T
Description
MEMS OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
64MHz
Product Type :
MEMS Oscillators
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.85 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS :
Details
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V