AMPMEFA-33.3300
Mfr.Part #
AMPMEFA-33.3300
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
33.33MHz
Packaging :
Bulk
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm