AMPMEFA-2.5000
Mfr.Part #
AMPMEFA-2.5000
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Length :
3.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
XO (Standard)
Product Type :
MEMS Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
2.5MHz
Width :
2.5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
RoHS :
Details
Height :
0.85 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm