AMPMEFA-2.4576
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMEFA-2.4576
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VDFN
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current Rating :
1.3 mA
Width :
2.5 mm
Function :
Enable/Disable
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Ratings :
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Type :
MEMS Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package :
Bulk
Height :
0.85 mm
Subcategory :
Oscillators
Series :
AMPM
RoHS :
Details
Package / Case :
4-VDFN
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
CMOS
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Base Resonator :
MEMS
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency :
2.4576MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V