AMPMEFA-2.0800
Mfr.Part #
AMPMEFA-2.0800
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
3.2 mm
Frequency :
2.08MHz
Width :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.85 mm
Frequency Stability :
±25ppm
4-VDFN
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm