AMPMEFA-16.3840
Mfr.Part #
AMPMEFA-16.3840
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
16.384MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ