AMPMEFA-14.7456
Mfr.Part #
AMPMEFA-14.7456
Description
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Width :
2.5 mm
Function :
Enable/Disable
Height :
0.85 mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
3.2 mm
Frequency :
14.7456MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)