AMPMEFA-13.5600
Mfr.Part #
AMPMEFA-13.5600
Description
MEMS OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
3.2 mm
Height :
0.85 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Bulk
Brand :
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package :
Bulk
Frequency :
13.56MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current Rating :
1.3 mA
Width :
2.5 mm