AMPMEFA-11.2896T3
Mfr.Part #
AMPMEFA-11.2896T3
Description
MEMS OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
11.2896MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2 mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm