AMPMEED-49.1520T
Mfr.Part #
AMPMEED-49.1520T
Description
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
49.152MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.85 mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Width :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm