AMPMEED-33.3300
Mfr.Part #
AMPMEED-33.3300
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Width :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Function :
Standby (Power Down)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
33.33MHz
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Length :
3.2 mm
Height :
0.85 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V