AMPMEED-2.0480T
Mfr.Part #
AMPMEED-2.0480T
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2.5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
3.2 mm
Frequency :
2.048MHz
Height :
0.85 mm