AMPMEEC-8.1920T3
Mfr.Part #
AMPMEEC-8.1920T3
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Function :
Enable/Disable
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Frequency :
8.192MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height :
0.85 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C