AMPMEEC-7.6800
Mfr.Part #
AMPMEEC-7.6800
Description
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
7.68MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C