AMPMEEC-35.3280T
Mfr.Part #
AMPMEEC-35.3280T
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
35.328MHz
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
3.2 mm
Height :
0.85 mm