AMPMEEC-24.5000T3
Mfr.Part #
AMPMEEC-24.5000T3
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency :
24.5MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)