AMPMEEC-2.0480T3
Mfr.Part #
AMPMEEC-2.0480T3
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current Rating :
1.3 mA
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
0.85 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
2.048MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ