AMPMEEB-36.8640
Mfr.Part #
AMPMEEB-36.8640
Description
MEMS OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Product Status :
Active
Frequency :
36.864MHz
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
0.85 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Length :
3.2 mm
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V