AMPMEEB-35.3280
Mfr.Part #
AMPMEEB-35.3280
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.85 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
35.328MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current Rating :
1.3 mA