AMPMEEB-33.3333
Mfr.Part #
AMPMEEB-33.3333
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
33.3333MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height :
0.85 mm
Width :
2.5 mm
Length :
3.2 mm