AMPMEEB-12.5000T
Mfr.Part #
AMPMEEB-12.5000T
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Frequency :
12.5MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Width :
2.5 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
3.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)