AMPMEEA-8.1920T
Mfr.Part #
AMPMEEA-8.1920T
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
0.85 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
8.192MHz