AMPMEEA-75.0000
Mfr.Part #
AMPMEEA-75.0000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
75MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.85 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Current Rating :
1.3 mA
Width :
2.5 mm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm