AMPMEEA-62.5000T
Mfr.Part #
AMPMEEA-62.5000T
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2.5 mm
Frequency :
62.5MHz
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Length :
3.2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.85 mm