AMPMEEA-24.5760
Mfr.Part #
AMPMEEA-24.5760
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.85 mm
Frequency :
24.576MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
2.5 mm
Length :
3.2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm