AMPMEEA-24.5000
Mfr.Part #
AMPMEEA-24.5000
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2 mm
Frequency :
24.5MHz
Width :
2.5 mm
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Active
Height :
0.85 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V