AMPMEEA-19.6608
Mfr.Part #
AMPMEEA-19.6608
Description
MEMS OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
3.2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
19.6608MHz
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Width :
2.5 mm