AMPMEEA-12.2880T3
Mfr.Part #
AMPMEEA-12.2880T3
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Width :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
12.288MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Function :
Enable/Disable
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
3.2 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±50ppm