AMPMEDD-6.16791
Mfr.Part #
AMPMEDD-6.16791
Description
MEMS OSC XO 6.1679MHZ CMOS SMD
Frequency :
6.1679MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current Rating :
1.3 mA
Length :
3.2 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Height :
0.85 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Width :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V