AMPMEDD-4.9152
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMEDD-4.9152
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VDFN
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Termination Style :
SMD/SMT
Output Format :
CMOS
Height :
0.85 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS :
Details
Function :
Standby (Power Down)
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Package :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Type :
MEMS Oscillators
Package / Case :
4-VDFN
Brand :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Product Status :
Active
Frequency :
4.9152MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Bulk
Output :
CMOS
Length :
3.2 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current Rating :
1.3 mA
Ratings :
Base Resonator :
MEMS
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm
Series :
AMPM
Subcategory :
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
2.5 mm