AMPMEDD-3.6864
Mfr.Part #
AMPMEDD-3.6864
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Packaging :
Bulk
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
3.2 mm
RoHS :
Details
Output :
Height :
0.85 mm
Package :
Bulk
Product Type :
MEMS Oscillators
Current Rating :
1.3 mA
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2.5 mm
Subcategory :
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Ratings :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
3.6864MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm