AMPMEDD-16.0000
Mfr.Part #
AMPMEDD-16.0000
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Width :
2.5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
16MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
3.2 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Standby (Power Down)
Product Status :
Active
Height :
0.85 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm