AMPMEDD-15.3600
Mfr.Part #
AMPMEDD-15.3600
Description
MEMS OSC XO 15.3600MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Length :
3.2 mm
Function :
Standby (Power Down)
Ratings :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2.5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height :
0.85 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package :
Bulk
Frequency :
15.36MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm