AMPMEDC-33.3330
Mfr.Part #
AMPMEDC-33.3330
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.85 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Type :
MEMS Oscillators
Function :
Enable/Disable
Frequency :
33.333MHz
Ratings :
Length :
3.2 mm
Frequency Stability :
±25ppm