AMPMEDC-2.0800
Mfr.Part #
AMPMEDC-2.0800
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Frequency :
2.08MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Bulk
Product Status :
Active
Height :
0.85 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Package :
Bulk
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm