AMPMEDC-12.2880
Mfr.Part #
AMPMEDC-12.2880
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
12.288MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2.5 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Bulk
Height :
0.85 mm
Brand :
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm