AMPMEDB-75.0000
Mfr.Part #
AMPMEDB-75.0000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Width :
2.5 mm
Frequency :
75MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package :
Bulk
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Packaging :
Bulk
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V