AMPMEDB-19.2000
Mfr.Part #
AMPMEDB-19.2000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
19.2MHz
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.85 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
+ 70 C
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Width :
2.5 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C