AMPMEDA-35.3280T3
Mfr.Part #
AMPMEDA-35.3280T3
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Active
Frequency :
35.328MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±25ppm