AMPMEDA-33.3333T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMEDA-33.3333T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VDFN
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Output :
CMOS
Package / Case :
4-VDFN
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2 mm
Product Type :
MEMS Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
AMPM
Subcategory :
Oscillators
Ratings :
Frequency :
33.3333MHz
Output Format :
CMOS
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current Rating :
1.3 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
2.5 mm
Height :
0.85 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
MEMS
Product Status :
Active
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)