AMPMDGD-36.8640
Mfr.Part #
AMPMDGD-36.8640
Description
MEMS OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD
Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
36.864MHz
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Status :
Active
Product Type :
MEMS Oscillators
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
- 40 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Height :
0.84 mm