AMPMDGD-22.5792
Mfr.Part #
AMPMDGD-22.5792
Description
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Width :
2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height :
0.84 mm
Length :
2.5 mm
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
MEMS Oscillators
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
22.5792MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V