AMPMDGD-22.0000
Mfr.Part #
AMPMDGD-22.0000
Description
MEMS OSC XO 22.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Ratings :
Current Rating :
1.3 mA
- 40 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Standby (Power Down)
Product Type :
MEMS Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
22MHz
Product Status :
Active
Brand :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Length :
2.5 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
2 mm
Frequency Stability :
±50ppm