AMPMDGD-2.5000T
Mfr.Part #
AMPMDGD-2.5000T
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Width :
2 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
2.5MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Length :
2.5 mm
4-SMD, No Lead
Product Type :
MEMS Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA