AMPMDGD-14.7456
Mfr.Part #
AMPMDGD-14.7456
Description
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Output :
CMOS
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Width :
2 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
14.7456MHz
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
Length :
2.5 mm
Packaging :
Bulk
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Function :
Standby (Power Down)
Brand :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V