AMPMDGC-24.5000
Mfr.Part #
AMPMDGC-24.5000
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Function :
Enable/Disable
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
24.5MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS :
Details
Packaging :
Bulk
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current Rating :
1.3 mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
2 mm
Ratings :
Frequency Stability :
±50ppm
Length :
2.5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm