AMPMDGC-2.0480T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDGC-2.0480T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Series :
AMPM
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Frequency Stability :
±50ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Ratings :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
2.048MHz
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ